שימוש בבלונים לעיצוב אירועים

שימוש בבלונים לעיצוב אירועים

בלונים הם אביזר שבראש ובראשונה מיועד לקישוט ועיצוב חללי אירועים שונים שנבחרו. בין האירועים שבהם נעשה שימוש בקישוט בלונים ניתן למצוא: ימי הולדת לילדים, ימי הולדת סמליים וחגיגיים (יום הולדת 50 וכו') חתונה, שמחה משפחתית (ברית מילה, בר מצווה, ברית ועוד) וכן אירועים מסוגים אחרים כגון: חתונת זהב, ערב הוקרה לאדם בארגון כלשהו, ערב הוקרה לאנשים מסוימים בארגון, מסיבות פרטיות, מסיבות רווקות ועוד. עיצוב הבלונים מתנהל על פני פי סוג ואופי האירוע שמתקיים במקום. הוא מותאם ומעוצב גם לשם כך שיתאים לתיעוד של האירוע לצרכים עתידיים.

היצע האירועים שבו ניתן להשתמש בבלונים הוא בלתי נדלה ומסיבה זו קיימת חשיבות גם לעשות בהם שימוש נכון, זאת על פי אופיו של האירוע אליו הם מיועדים. ארגון ועיצוב הבלונים נתון לא רק לשיקולו של המעצב, אלא גם ובעיקר על פי הרצון והשאיפה של אותו אדם המארגן את האירוע. יוזם ומארגן האירוע ינסה במרבית המקרים להמחיש למעצב כיצד הוא רוצה שייעשה שימוש בהם בחלל שנבחר להיערך בו האירוע. בשילוב עם רעיונותיו של מארגן האירוע והרעיונות של המעצב עצמו, ניתן ליצור חלל שיתאים במדויק לאופי האירוע וישרה את האווירה המתבקשת בהתאם לחלל הפיזי שישנו באירוע.

עיצוב הבלונים תלוי משתנים רבים. במידה וחלל האירוע הוא רחב וגדול, תידרש כמות רבה יותר של בלונים לעיצוב וסגנון האירוע וכמו כן, יהיה צורך בכוח אדם גדול יותר שיעזור לעיצוב החלל. במידה ומדובר בחלל קטן מאד לעיצוב בלונים, לא נדרש כוח אדם רב, אך החיסרון הוא בכך שצריך להבין ולדעת כיצד לעצב את החלל במגבלות הפיזיות שהוא מציב, תוך שמירה על התחושה הפסיכולוגית של מרחב בחלל, אף על פי שהבלונים תופסים חלק נכבד ממנו. אחריותו של מעצב האירוע אם כן היא לדאוג לשביעות הרצון של הלקוח יחד עם יצירת חלל שיתאים לשביעות הרצון של השוהים בו.

הצבעים של הבלונים משתנים גם הם בהתאם לסוג האירוע ודרישות מארגן האירוע. ניתן לעצבם בצורות רבות בחלל שיתמזגו איתו, או יהוו חלק דומיננטי ממנו. למשל: בניית שערים על המשקופים מבלונים שמעטרים אותם, עיצוב צורות של "אנשי בלונים" שהם למעשה דמויות בגודל ממוצע של בן אדם או יותר, שיעמדו בפינות שונות של החלל. כמו כן, ניתן ליצור ולעצב בחלל לבבות גדולים בצבעים שונים, וכמובן עיצוב צורות אחרות שונות שמתאימות לאופי האירוע, הכל בהתאם לסגנון האירוע.